Ako ušetriť čas aj peniaze pri nakupovaní

Každá žena musí milovať nakupovanie online. Pre mnohých z nás je to spôsob života a my sa zdráhame dostať sa do fyzických obchodov. Podľa správy z roku 2017 sme minulý rok minuli niekoľko desiatok miliárd dolárov na tovary a digitálne služby. Ale nakupujeme to, čo naozaj chceme?

Stratila som prehľad o tom, koľkokrát som prišla o udalosť, kde som na poslednú chvíľu išla online, aby som našla oblečenie. Ale presne zistiť, čo je to, po čom túžite, môže byť ako nájsť ihlu v kope sena. To je dôvod, prečo sme prišli s niekoľkými tipmi, ktoré vám pomôžu urobiť z vás odborného zákazníka online testina decespugliatore.

Niekedy nemáte čas čakať na niečo zo zámoria, takže chcete zúžiť vyhľadávanie na položky vo vašej krajine. V iných prípadoch možno budete chcieť vyhľadať položku v zahraničí. Akokoľvek je to možné, môžete svoje vyhľadávanie sústrediť pridaním bežne používanej webovej skratky pre krajinu, v ktorej ste. Napríklad, pridajte lokalitu .sk pre vyhľadávanie položky na Slovensku.

Čo ak milujete konkrétnu lokalitu a chcete ju konkrétne vyhľadávať? Žiaden problém. Jednoducho napíšte to, čo hľadáte, pridajte dvojbodku a potom webovú adresu daného webu bez medzery. Zamyslite sa ale presne na to, čo ste, a zadajte ho do panela vyhľadávania Google. Samozrejme, že môžete ísť aj priamo do obchodu, ale ak použijete konkrétne vyhľadávanie v službe Google, je pravdepodobné, že rýchlo nájdete výsledky.

Keď máte obľúbený nákupný web, ale vyčerpali ste tam svoje možnosti a chcete sa pozrieť inde môžete použiť podobné stránky. Použitím súvisiaceho slova, nasledovaného dvojbodkou a webom, na ktorom práve ste, môžete získať zoznam podobných stránok.

Pomocou symbolu mínus alebo odčítanie, to je pomlčka pred slovom, môžete výrazne zúžiť vyhľadávanie. Predstavte si napríklad, že chcete vyhľadať pár topánok, ale nechcete, aby mali zips. Zadaním topánka-zips do vyhľadávacieho políčka okamžite odstránite všetky botasky so zipsom, čím ušetríte čas prechádzaním všetkých týchto odkazov.

Myslím, že je to skvelé, keď nájdete perfektné oblečenie. Ale čo spravíte ak sa práve vypredalo?! Zadajte presný názov položky a vyhľadajte ju pomocou úvodzoviek. Nájdete tak väčšinou rovnaký tovar, aj na ďalších stránkach. Problém vyriešený a nemusíte ísť do obchodu. Ak budete vo vyhľadávaní veľmi špecifický, pomôže vám to nájsť aj to, čo je vypredané vo vašich bežných obchodoch.

Ak nakupujete na medzinárodných stránkach, narazíte na merania v palcoch a stopách či nákupné ceny v iných menách. Ak nie ste skvelý matematik a môžete rýchlo robiť všetky konverzie v hlave, pomôže vám spýtať sa Google. Nemusíte ani strácať čas hľadaním stránky s konverziami. Jednoducho zadajte, čo chcete vedieť po vyhľadávacom paneli a hotovo, zobrazí sa odpoveď. Napríklad, ak by som chcel zistiť, koľko je 30 dolárov v eurách, zadám do vyhľadávacieho panela – 30 USD na EUR – a zobrazí sa odpoveď tagliasiepi telescopico.

Hviezdička je skvelý nástroj, keď hľadáte konkrétnu položku, ale nemôžete si celkom spomenúť, ako sa nazýva. Existuje dokonca aj jednoduchý spôsob, ako vám nehrozí, že nakúpite nad svoj rozpočet. Jednoducho povedzte spoločnosti Google, koľko ste ochotní minúť. Všetci by sme radi nakupovali bez rozpočtu, ale bohužiaľ niekedy sme obmedzovaní našimi bankovými účtami. To je skvelý spôsob, ako obmedziť vyhľadávanie na položky, ktoré si skutočne môžete dovoliť.