Nákupy detskej kozmetiky

Keď už sa Vám narodí dieťa, buď patríte do skupiny rodičov, ktorá stresuje absolútne kvôli všetkému alebo patríte k takým, ktorých nestresuje absolútne nič. Či už patríte k jedným alebo k druhým typom rodičov dúfam, že Vás dnešný článok o detskej kozmetike zaujme a pomôže Vám pri výbere tej správnej kozmetiky.

Na začiatku je nutné povedať, že hlavnou kozmetikou a výbavičkou pre novorodenca sú plienky, vlhčené utierky a krém či masť na zapareniny. Najpoužívanejšie mastičky na zapareniny sú dnes Sudocrem a Bepanthen krém deumidificatore offerte. Čo sa týka plienok a utierok najpoužívanejšia značka na trhu je stále Pampers. V pomere kvalita, cena musím uznať z vlastnej skúsenosti, že zatiaľ iná značka plienok nemôže vôbec konkurovať. Pri vlhčených utierkach už to také jednoznačné nie je. Na Slovenskom trhu je dostať množstvo rovnako kvalitných vlhčených utierok. Mohli by sme povedať, že tu je zaiste rozhodujúca pri výbere hlavne cena. Samozrejme vlhčené utierky však nie sú nutnosť, ktorú si do svojej výbavičky potrebujete zaobstarať. Na internete dokonca existuje niekoľko návodov, ako si mokré, alebo teda vlhčené utierky vyrobiť doma.

Pri novorodencoch sa v súčasnosti odporúča minimálne po dobu jedného mesiaca nepoužívať žiadne mydlá a šampóny. Detskej pokožke stačí len čistá voda. V súčasnosti sa po kúpeli napríklad neodporúča dieťa olejovať. Avšak olejčeky nie je zakázané používať, respektíve, odporúča sa používať, ale skôr pred kúpeľom na masáže pre bábätká. Pre novorodencov je nevhodné používať aviváž, aj keď samozrejme závisí od rodiča a hlavne od dieťaťa, či aviváž bude nejakým spôsobom pokožku dieťaťa poškodzovať. A to pre prípadné alergické reakcie, výsevy a ekzémy. Neskôr, keď nám novorodenec trošku podrastie, je na trhu množstvo prípravkou na umývanie aj pranie. Nám sa najviac osvedčili prípravky od Biodermy. Bioderma ma niekoľko produktov od mydiel, cez oleje až po opaľovacie krémy. Možno patrí k nie práve najlacnejším produktom, ale zase kvalita je tu overená. Aviváž ako aj prášky dnes nie sú také agresívne, ako tomu bolo kedysi. Na trhu je dostať výrobky s označením senzitívne, alebo tiež aviváže a prášky rovno určené na pranie oblečenia pre deti. Myslím, že nikomu nepoviem novinku ak poviem, že pre novorodencov a bábätka minimálne do pol roku života je vhodné oblečenie žehliť, či poprípade kvôli zničeniu baktérii aj sušiť v sušičke na oblečenie.

Dnešný trh s kozmetikou pre deti je naozaj široký. Na výber majú rodičia hneď niekoľko možností. Aj v prípade problémovej pleti Vášho dieťatka je tu možnosť kúpi kozmetických lekárskych prípravkou, či prípravkou pre citlivú pleť. Niektoré si možno zaobstarať až na lekársky predpis, niektoré sú bežne dostať v lekárni bez predpisu (miglior umidificatore).

Na čo si však dávať pozor, alebo čo dnes lekári neodporúčajú. Medzi neodporúčané predmety pre deti napríklad patria paličky na čistenie uší. Podľa novodobých zistení sa čistením uší paličkami maz do uší zatláča, ale nie čistí. Rovnako sa neodporúča dieťa sušiť uterákom šúchaním. Na sušenie, alebo utieranie po kúpeli pre dieťa sa odporúča používať bambusové osušky, ktoré sú veľmi podobné plienkam. Tieto bambusové utierky, treba tiež používať jemne a nie šúchaním, ale sušením v podobe zabalenia. A hlavné všetko pri bábätkách treba robiť s láskou.