Tipy, ako ušetriť peniaze

Keď sa ľudia pokúšajú nájsť spôsob, ako ušetriť peniaze každý mesiac, často skončia hľadaním troch spôsobov, ako ušetriť tu a tam. Nechápte to zle, ušetriť malé sumy peňazí je dobré, ale najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, je najprv hľadať veľké úspory. Ak sa najprv zameriavate na najväčšie úspory, mali by ste byť schopní ušetriť stovky eur ročne a začať naozaj zbierať našetrené peniaze. Potom, čo ste sa naučili, ako ťažiť z najväčších tipov na úsporu, môžete sa presunúť na menšie a uvidíte, či môžete pri zvyšovaní svojich úspor ešte viac šetriť.

Najväčšie úspory môžete nájsť pri pohľade na výdavky na vašej potraviny, auto, úver a domácnosť. Náš zoznam nie je v žiadnom prípade úplný, ale toto sú niektoré najlepšie oblasti, kde môžete začať šetriť vaše peniaze (rasoio elettrico barba).

1. Vyhnite sa impulzívnym výdavkom

Väčšina rodín pravdepodobne minie najmenej niekoľko sto eur ročne na veci, ktoré nemajú v úmysle kúpiť. Existujú dva jednoduché spôsoby, ako znížiť tieto impulzné nákupy a ušetriť stovky. Držte sa nákupného zoznamu s potravinami. Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí sa môžu vyhnúť impulzným výdavkom, môžu ušetriť až 23% na svojich účtoch. Takže vytvorte zoznam potravín a držte sa ho, ak naozaj chcete ušetriť nejaké peniaze. Druhou radou je, že nenakupujte na kreditné alebo debetné karty. Míňajte hotovosť. Ľudia, ktorí nakupujú kreditné karty, platia o 12 až 18% viac ako tí, ktorí nakupujú v hotovosti. Štúdia ďalej ukázala, že ľudia majú tendenciu minúť takmer dvakrát toľko na predajni, keď používajú kreditnú kartu, a nie hotovosť. Spoločnosť McDonald’s tiež zistila, že ich priemerný zákazník míňa 7 eur na nákup, keď používajú kreditnú kartu v porovnaní s 4,50 eurami, keď využívajú iba hotovosť (56% nárast výdavkov). Pokúste sa nakupovať len s hotovosťou alebo s vašou debetnou kartou, ak chcete ušetriť nejaké peniaze.

2. Porovnanie cien

Mnohí ľudia nevedia, že ceny v obchodoch môžete porovnávať. To znamená, že nakupujete vo svojom obľúbenom obchode s potravinami, ale vopred si prezrite letáky s potravinami a potom si so sebou vezmite letáky, aby ste preukážu pokladníkovi, že konkurencia inzeruje nižšiu cenu. Zvyčajne môžete ušetriť aspoň desať percent na svojich potravinách nakupovaním v obchode s potravinami, pričom cena sa zhoduje s letákmi konkurenta.

3. Vezmite si obed do práce

Väčšina z nás si neuvedomuje, koľko míňame na jednoduchých veciach, ako je obed. Kupujeme obed každý deň, než aby sme si ho priniesli z domu pripravený. Mnoho ľudí šetrí veľa peňazí tým, že vždy robí viac večere, než potrebujú, a potom si vezme niektoré zo zvyškov na druhý deň na obed do práce. Ak sa vám to nepodarí, môžete urobiť niečo iné. Čo si urobíte doma, by malo byť oveľa lacnejšie, ako to čo si môžete kúpiť každý deň na obed taglio di capelli.

5. Kúpte si kvalitné použité vozidlo namiesto nového

Ak máte domácnosť s dvoma autami a môžete nájsť spôsob, ako sa zbaviť jedného auta a prejsť na verejnú dopravu či jazdu na bicykli (ak to počasie dovolí). Môžete ušetriť obrovské množstvo peňazí.. Premýšľajte o tom. Používanie verejných dopravných prostriedkov je o 80% lacnejšie než vlastniť vlastné nové alebo ojazdené auto!